Jan 9

Sposoby lakierowania felg

Kategoria: Firmy i usługi

Felgi aluminioweNajpopularniejszą metodą odnowienia swoich felg jest lakierowanie proszkowe. Specjalistyczne zakłady zajmujące się wulkanizacją i felgami oferują taką usługę. Cena renowacji felgi waha się przeważnie między 50-120 zł za sztukę. Zależna jest od średnicy felgi o raz od regionu w którym wykonujemy regenerację felg. Istnieje również druga metoda odświeżenia alufelg – lakierowanie akrylowe. Jest to w przeciwieństwie do metody proszkowej ręczne przygotowanie całej felgi (szpachlowanie ubytków, starcie starej powłoki, wyrównanie nierówności, itd.) do lakierowania, które następuje w 3  fazach (podkład, baza, bezbarwny).  Cena regeneracji felg aluminiowych metodą akrylową to koszt od ok. 80 do nawet 200zł za sztukę jest to uzależnione od średnicy felgi  oraz wzoru. Im bardziej skomplikowany tym usługa będzie droższa, ponieważ potrzeba dużo więcej czasu i precyzji poświęcić takiej feldze.

Lakierowanie proszkowe ma swoje wady i zalety. Największym plusem tej metody jest trwałość lakieru, przeważnie można jeździć na takich felgach nawet w zimę i cieszyć się wyglądem przez długie lata. Istotnym minusem jest estetyka. Felga polakierowana proszkowo przeważnie posiada tzw. „cytrynkę” nie jest to idealnie gładka powierzchnia. Również ilość kolorów jest ograniczona w przeciwieństwie do lakierowania akrylowego felg.

Lakierowanie akrylowe to ręczne doprowadzenie felgi do idealnego stanu. Największą zaletą jest wygląd (przeważnie ładniejszy niż proszkowo) oraz możliwość uzupełnienia ubytków (tej szansy nie ma podczas lakierowania proszkowego, ponieważ szpachla nie wytrzyma temperatury w której wypalany jest proszek na feldze). Jak wcześniej wspomniałem można dzięki tej metodzie uzyskać dowolny odcień koloru.

Przy oddawaniu felg do fachowego warsztatu należy sprawdzić czy nie są krzywe lub pęknięte. Ewentualne naprawy należy przeprowadzić przed lakierowaniem, jest to bardzo ważne ponieważ po lakierowaniu jak zdecydujemy się na prostowanie felg bądź spawanie możemy być niemile zaskoczeni przy odbiorze. Niektóre naprawy wymagają pozostawienia śladów na czole felgi. Pamiętajmy aby oddawać nasze felgi w sprawdzone ręce. Najlepiej poradzić się kilku osób i poczytać opinie o danym zakładzie.

Przykład polakierowania felgi aluminiowej metodą akrylową:

Lakierowanie akrylowe

Przykład polakierowania felgi aluminiowej metodą proszkową:

Lakierowanie proszkowe

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Sposoby lakierowania felg”

  1. jendras says:

    Bardzo fajny artykuł. Konkretny i dobrze napisany.
    PozdrawiamSygnały ping do tego wpisu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

Komentarz

Możesz używać następujące tagi i atrybuty HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>